Türkiye’de 2020 Yılının Otomobili Hangisi?

2015 yılından itibaren Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından her yıl “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışması organize ediliyor. Bu etkinlik kapsamında isminden de anlaşılacağı üzere Türkiye’de yılın otomobili seçiliyor. Araç almayı düşünen vatandaşlar için fikir olan bu yarışma 2020 yılı kazananı açıkladı. “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının birincisi Renault Clio. OGD üyesi yetmiş beş otomotiv gazetecisinden toplamda 5.000 puan alan Renault Clio birinciliği açık ara farkla aldı. Ödülü kazanan Renault Clio “Yılın Otomobili” logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek. 

Pandeminden dolayı online olarak yapılan etkinliğin bu yıl beşincisi düzenledi. Yarışma başlangıcında 17 aday otomobil değerlendiriliyor. 17 aday otomobilden yüksek oy alan 7 otomobil finale kalıyor. Birinci en son 7 otomobil arasında oylama yapılarak seçiliyor. Son yediye kalan otomobiller;  BMW 3 Serisi, Mercedes-Benz A-Serisi SedanRenault Clio, Opel Corsa, Peugeot 2008, Citroen C5 AircrossNissan Micra

 

2020 Türkiye'de Yılın Otomobili: Renault Clio

Uzman otomotiv gazetecilerinin oylarıyla belirlenen yılın otomobili Renault Clio olurken ikinci 3,590 puanla Peugeot 2008, üçüncü 2,540 puanla Opel Corsa oldu. Yarışmada dördüncü 2,120 puanla Citroen C5 Aircross, beşinci 1,890 puanla BMW 3 Serisi, altıncı 1,850 puanla Mercedes A-Serisi, yedinci ise 1,510 puanla Nissan Micra oldu.

Ayrıca bu yıl düzenlenen etkinlikte Türkiye otomotiv sektörüne katkısı olan şirket, proje ve kişilere verdiği özel ödülü Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) aldı.

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum