Her türden bisikleti elektriklendirebilen dönüşüm seti; Byqee!

Son yıllarda elektrikli mikro mobilite araçları hayatımızda hatrı sayılır yer edinmeye başladı. Dünya genelinde bu alanda geliştirilen çözümler gün geçtikçe daha inovatif haller alıyor. Son yılların en dikkat çekici ürünlerinden biri de çiçeği burnunda Türk girişimi Byqee’ den geldi.

 

İTÜ Teknokent’ te faaliyet gösteren girişim hızlandırma merkezi İTÜ Çekirdek bünyesinde 4 kişilik bir ekip ile geliştirilen Byqee, her türden bisikleti dakikalar içerisinde çok kolay bir kurulumla elektrikli bisiklete çevirebiliyor. Bu tür dönüşüm uygulamaları piyasada olmasına karşın Byqee elektrik motorlu tekerleği haricindeki diğer ekipmanları gidona monte edilecek şekilde geliştirilmiş ve bu sayede her türden bisiklete uygulanabilir bir form oluşmuş.

En can alıcı kısmı ise 1.2kg ağırlığında çok hafif ve çok küçük hacimli bir bataryaya sahip. Bu sayede hem güvenlik sebebiyle (elektrikli bisikletlerde yaşanan en önemli endişe bataryanın çalınmasıdır) hem de şarj etmek için kolaylıkla yerinden çıkarıp rahat bir şekilde çantanızda taşıyabiliyorsunuz. Şarj etmek için ise dönüşüm kiti birlikte gelen şarj aleti ile telefonunuzu şarja takabildiğiniz herhangi bir ev tipi prizde şarj edebiliyorsunuz. “Base” paket 3 saatte tam şarj olabiliyorken “Pro” paket 4 saatlik bir şarj süresine sahip.

Piyasada hali hazırda bulunan elektrikli bisikletler için biraz cüzdanı açmak gerekiyor. Buna karşılık Byqee, oldukça uygun bir fiyatta kullanıcılarına elektrikli bisiklet deneyimi sunuyor. Aynı teknik özelliklere sahip ortalama bir elektrikli bisikletin yaklaşıl üçte biri bir fiyata sahip. Ön sipariş kampanyası Turkcell Arıkovanında halihazırda sürmekte. 30 gün sürecek kampanyada sunulan “base” paket 30 km, “pro” paket ise 45 km menzile sahip. (teknik özelliklerinde pedal desteğiyle beraber sürüş süresi boyunca ortalama batarya kapasitesinin yarısı kullanılması şartı ile belirtilmiş)

 

Byqee ekibinin uygun fiyat imkanının yanında vurguladığı başka bir parametre ise kullanıcıların istediği tarzda bisikleti seçerek kendi tarzlarını yansıtacağı elektrikli bisikletlerini kendileri yaratıyor olması. Elektrikli bisiklet piyasasında tasarım alternatifleri oldukça kısıtlı ancak Byqee ile her türden bisikleti elektrikliye dönüştürmek mümkün.

 

Daha yeşil bir dünya için geliştirilen ürünler arasında ülkemizden de bu şekilde katkıların olması bizleri gururlandırıyor. Byqee’ yi ön sipariş vermek için veya girişime destek vermek için (ekip bu desteği “Kahve Dopingi” olarak adlandırmış) Arıkovanı sayfalarını buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum